The Real Car Wash Factory
Domů Ι Mapa stránek Ι Extranet Ι Kontakt Ι  Extranet |  CIS | 

Firma Christ myje jedinečným zařízením na mytí kol

Inovace zařízení na mytí kol od firmy Christ

Nové zařízení na mytí kol se používá v portálových mycích linkách

Výsledek čištění kol a ráfků je ovlivněn použitím zavedené technologie systému mytí kol.

Standardní systém mytí kol je u všech portálových zařízení Christ od Basic přes Classic až k sérii Premium jako lineární systém.

Veškerá provedení jsou zhotovena z kvalitní ušlechtilé oceli.  Talíř na mytí kol vyjíždí a zajíždí pomocí pneumatického válce v hliníkovém provedení. Standardně má talíř na mytí kol průměr 400 mm. Tím je dosaženo optimálního pokrytí všech ráfků vozidla až do 21 palců. Skutečnost, že talíř na mytí kol má vnitřní cirkulaci vody, zajišťuje, že se odstraňované nečistoty vymyjí.

 

Rozeznávání kol probíhá za pomoci zařízení světelných závor, které je propojeno s ovládáním mycí linky. 

Zvláštností inovativního systému mytí kol firmy Christ je, že kartáčový talíř při záběru do kola pulzuje. Kartáčové štětiny se tak mohou znovu postavit a lépe proniknout do prohlubní ráfků. Změna směru otáčení zajišťuje, že je ráfek umyt v obou směrech a nevynechá se žádný tzv. mycí stín.

Tento standardní systém mytí kol může být dodatečně rozšířen o tak zvané vysokotlaké mytí kol a boků. S tímto rozšiřujícím komponentem je v talíři na mytí kol integrována vysokotlaká tryska. Pozice trysky je zvolena tak, že proud vysokého tlaku dosahuje optimálního pokrytí ráfků kol. Nečistoty vydrhnuté kartáčem na mytí kol jsou navíc spláchnuty silným proudem vody o 85 barech.

Opravdovou inovací v tomto vysokotlakém obohacení je, že se talíř na mytí kol při přejezdu kolem boků v základní pozici naklopí. Vysokotlaká tryska zůstává v rámci předmytí vozu spuštěná, rotuje a předmývá boky vozidla od spodních prahů až do výše ozdobné lišty. To umí pouze systém na mytí kol od firmy Christ! Díky této inovaci není po stranách zapotřebí dodatečného napevno namontovaného potrubí s tryskami, aby bylo možné dosáhnout lepšího pokrytí boků.  

K zásobování tohoto rozšíření stačí vysokotlaké čerpadlo. To se vyznačuje silným činným tlakem 85 barů a má výrazně nižší spotřebu vody
(23 l/min.) než ta řešení, která pracují se středně tlakou technikou (16 bar) a spotřebou vody až 100 l/min.

Máte-li nejvyšší nároky na výkonnost systému mytí kol, měli byste popřemýšlet i o využití nastřikovacího zařízení na čištění ráfků.

Tento chemický předstupeň čištění je plně integrován do portálové mycí linky.

Dávkovací systém portálové mycí linky je rozšířen o jednu doplňkovou nádrž na přípravky a o jedno dávkovací čerpadlo. V patě portálu jsou u každé strany portálu vestavěny 2 speciální trysky, které na ráfky nastříkají příslušný produkt k péči o ráfky ještě před vlastním mytím kol.

Tento speciální chemický produkt zajistí optimální narušení nečistot. Takto "předostraněnou" špínu lze snadněji odstranit kartáčem na mytí kol a vysokotlakým proudem vody. 

Kontakt

Recepce

+420 377 432 211

Nákup 

+420 376 717 397

Personální

+420 377 432 244

Prodej myček a servis
+420 377 432 250

Newsletter

Zaregistrujte se k odběru novinek a nejnovějších zpráv !