The Real Car Wash Factory
Domů Ι Mapa stránek Ι Extranet Ι Kontakt Ι  Extranet |  CIS | 

Hybridní technika Christ - vysokovýkonnostní mycí tunel

Novum u firmy Christ!
Nové mycí agregáty s hybridní technikou od firmy Christ

Mycí tunely v lokalitách s vysokým potenciálem zákazníků potřebují patřičnou techniku, aby při mytí vozidel dosáhly maximální kapacity. 

hybridní technikou od firmy Christ se docílí té nejvyšší kapacity mytí vozidel, poněvadž tato technika je speciálně projektována pro provoz mycích linek s nejvyšší rychlostí posuvu pásu. 
Dokonce i při rychlosti posuvu pásu až 14 m/min pro kapacitu vozidel až  140 osobních automobilů/h a více, jsou vozidla při vhodně dimenzované délce vlečného řetězu a osazení myta a sušena řádně a šetrně. Osvědčeným stavebnicovým systémem firmy Christ lze realizovat každou filozofii mytí – ať už mytí jako službu nebo expresní mytí - ve spojení s takovou sestavou mycího materiálu, která je vhodná pro vybranou koncepci mytí.

Definice pojmu „hybridní“
Z technického hlediska se pojmem "hybridní" obecně rozumí systém, u něhož jsou vzájemně kombinovány dvě technologie. 

 

Hybridní technika Christ
Jedná se o vysokovýkonnostní mycí tunel z ušlechtilé oceli od firmy Christ, a to s možností volby ze dvou koncepcí pohonu mycích válců.
Tzn. mycí válce jsou k dispozici buď  hydraulicky nebo alternativně elektricky ve spojení s měničem kmitočtu (k nastavení rychlosti otáčení válců).

 Máte na výběr – u žádného z našich systémů mycích válců hybridní techniky se nemusíte vzdát vysokého výkonu naprogramovaných mycích procesů (až 14 m/min rychlost pásu). Proto není ani ve dnech častého mytí a přívalu zákazníků důvod pro dlouhé čekací doby u mycího tunelu. Díky efektivnímu pracovnímu postupu agregátů, kombinovanému s použitím ušlechtilé oceli, se k dobru přičítá i životnost a redukce opotřebení. 

Rámový systém COMPAKT-HYBRID                                           
Do našich nových rámových systémů COMPAKT-HYBRID z kvalitní ušlechtilé oceli lze integrovat různé systémy mycích válců a lze je také sestavit pro příslušné stanoviště mycího tunelu ve smysluplnou koncepci.
Velkou předností těchto systémů rámů v kombinaci s integrovatelným systémem válců je pro vysokovýkonnostní mycí tunel neobvyklý, zanedbatelný prostor sestavení.

Zvláštní geometrie rámu umožňuje umístění jednoho z našich spolujezdících zařízení na mytí kol/mytí prahů dveří  nebo zařízení na mytí kol/ mytí prahů dveří, podélný, kompaktní, přímo pod systémem nástavby střešního válce KINEMATIC, resp. zabudovaný systém středového mytí.
                                       
Střešní válce-systém namontování KINEMATIC
Vycházíme-li z definice pojmu,  je kinematika teorie o pohybu těles v prostoru. Také náš střešní válec se pohybuje - bez zdvihové mechaniky - přes myté horizontální plochy vozidla, jako jsou čelo, kapota motoru, přední sklo, střecha, zadní sklo, víko zavazadlového prostoru a dokonce i záď vozidla, a myje je jednoduše a dokonale. Protiváha drží rovnováhu a pneumatický válec, řízený světelnou závorou, zajišťuje vypnutí v případě nutnosti.  Změna chodu otáčení zaručuje nezbytnou bezpečnost při průběhu mytí - také při použití textilních mycích materiálů.
   
Zařízení na rotační mytí-systém nástavby, 2 válce, na zadní straně systému  rámu hybridní techniky
Zařízení na rotační mytí tvoří centrální agregát mytí vysokovýkonnostního mycího tunelu. Oba zezadu namontované, přes střed jdoucí vertikální mycí válce dosahují na čelní, boční a zadní plochy vozidla díky otáčení flexibilního mycího ramene. 
 
Zařízení na rotační mytí-systém nástavby FLEX-EXPRESS, 2 válce, pro systém rámu hybridní techniky 
Pro silnější mycí výkon v oblasti zádi vozidla doporučujeme použití rotačního mytí systému nástavby FLEX-EXPRESS. Toto zařízení má na každém mycím rameni jeden přídavný kloub se vzduchovým řízením, které umožňuje -během rotace na záď -, aby bylo vozidlo dodatečně natočeno vzduchovým řízením. Na základě průběhu pohybu je první mycí válec montován na první systému rámu zezadu a druhý mycí válec je umístěn čelně na druhém systému rámu.

 Zařízení na rotační mytí-systém nástavby, 2 válce, na přední straně systému rámu hybridní techniky
Zařízení na rotační mytí jako centrální mycí agregát vysokovýkonnostního mycího tunelu může být, pokud si tak zvolíte, namontováno také na přední straně systému rámu COMPACT-HYBRID. Oba vertikální mycí válce umístěné na čelní straně a myjící přes střed dosáhnou na čelní, boční a zadní plochy vozidla, a to díky rotaci flexibilního mycího ramene.

Středové mytí-systém montáže příčně nebo podélně  natočený 

Toto zařízení lze integrovat do systému rámu COMPACT-HYBRID.  Svislé, pohupující se pruhy textilní pruhy dosahují na kapotu motoru, střechu a víko zavazadlového prostoru vozidla. Do řad uspořádané pruhy textilního materiálu se pohybují buď příčně (středové mytí otáčející se příčně) nebo v alternativním provedení  podélně (středové mytí pohybující se podélně) k vlečnému směru vozidla. U středového mytí lze na čelní stranu namontovat zařízení, které nanáší lešticí prostředek.  

Konturová mycí linka  VAN-KONTEX-HYBRID, 2 válce, výška mytí 1.900 mm
Tento agregát je používán k mytí ploch blatníků a bočních ploch vozidel. Výška mytí činí 1.900 mm, a to s profilovaným provedením osazení válců. Je také vhodný jako agregát bočního leštění v rámci lešticí zóny.
Konturová mycí linka je ve stejném technickém provedení, ale s nižší výškou mytí a bez profilovaného osazení jako:

Konturová mycí linka KONTEX-HYBRID, 2 válce, výška mytí 1.100 mm (zaměřeno na kontury)

Konturová mycí linka MINI-KONTEX-HYBRID, 2 válce, výška mytí 500 mm (zaměřeno na prahy dveří)

Hydraulická koncepce pohonu válce kladkami 
Aby se daly napájet mycí válce hydraulickým pohonem, je zapotřebí centrální zásobovací agregát, který zajistí hydraulickou cirkulaci oleje. U tohoto centrálního zásobovacího agregátu se jedná o akumulátorovou stanici Christ. Centrální pohonný motor řídí tři hydraulická čerpadla, které se nachází v akumulátorové stanici (Hydraulik-„Banks“). Každým hydraulickým čerpadlem může být zásoben jeden hydraulický okruh. Hydraulický olej je v oběhu udržován hydraulickým čerpadlem díky odpovídajícímu přívodnímu a odtokovému potrubí.  S hydraulickou stanicí Christ mohou být tedy zásobeny až 3 hydraulické okruhy. Činný tlak toku hydraulických čerpadel může být kontrolován přímo v hydraulické stanici.  

Rychlost otáčení hydraulicky poháněných mycích válců lze podle přání a podle použitého mycího materiálu nastavit na této stanici. Poněvadž mohou být  hydraulickou stanicí Christ zásobovány až 3 hydraulické okruhy, lze podle celkového počtu zásobovaných hydraulických okruhů ve vysokovýkonnostním mycím tunelu jejich počet  odpovídajícím způsobem volit. Hydraulické stanice mohou být umístěny jednotlivě v technické místnosti, čímž se ušetří místo, nebo přímo v mycím tunelu. 
  
Elektrická koncepce pohonu válců 

U elektrické koncepce pohonu válců je do rozvodny vestavěn pro pohon mycích válců měřič kmitočtu. Na něm lze individuálně nastavit požadovanou rychlost otáčení válců  pro příslušnou funkci mytí a i pro použitý mycí materiál. 

V případě zájmu nás kontaktujte na uvedeném čísle nebo e-mailu.
Koterovská 175,326 00 Plzeň
Telefon +420 377 432 234, Fax +420 377 432 272
obchod@christ-ag.com

Kontakt

Recepce

+420 377 432 211

Nákup 

+420 376 717 397

Personální

+420 377 432 244

Prodej myček a servis
+420 377 432 250

Newsletter

Zaregistrujte se k odběru novinek a nejnovějších zpráv !